Prudniczanie postawili mu pomnik

Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na spotkanie z okazji 225 rocznicy urodzin Josepha von Eichendorffa pt. ?Prudniczanie postawili mu pomnik? w poniedziałek 11 marca 2013 r. o godz. 18.00 w Centrum Tradycji Tkackich przy ul. Królowej Jadwigi 23 w Prudniku.

W programie prelekcja wygłoszona przez pracownika Muzeum Ziemi Prudnickiej Marcina Domino.

Joseph von Eichendorff zaliczany jest do najwybitniejszych przedstawicieli epoki romantyzmu. Kunszt poetycki oraz różnorodność i bogactwo spuścizny literackiej pozwalają stawiać go w pierwszym rzędzie liryków śląskich. Świadectwem niegdysiejszego uwielbienia dla twórczości pochodzącego z podraciborskich Łubowic romantyka są dziś liczne miejsca upamiętniające jego postać. W tradycję tą wpisuje się także Prudnik. Wzniesiony w 1911 roku pomnik Eichendorffa w Lesie Prudnickim pozostaje jednym z najurokliwiej umiejscowionych obelisków ku czci poety.

Publikacja: Wtorek, 26 lutego 2013r. godz.:09:52.