Zawód ? czytelnik. Wokół powinności krytyka literackiego

Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na spotkanie z Adrianem Gleniem o krytyce literackiej, współczesnej poezji i autorskiej książce "Do-prawdy? Studia i szkice o literaturze najnowszej".

Dyskusję z gościem pt. ?Zawód ? czytelnik. Wokół powinności krytyka literackiego? poprowadzi Waldemar Jocher.

Zapraszamy 15 marca 2013 r. godz. 18:00 do Centrum Tradycji Tkackich przy ul. Królowej Jadwigi 23 w Prudniku.

Adrian Gleń (ur. 1977), dr nauk humanistycznych, poeta, krytyk literacki, dziennikarz zajmujący się tekstami kultury, wykładowca w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Opolskiego (w latach 2003-2006 także adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej Akademii Podlaskiej). W latach 1998-2001 założyciel i redaktor naczelny pisma ?Przez czerń?, obecnie redaktor działu literackiego w piśmie społeczno-kulturalnym ?Strony?.

Opublikował 6 książek z zakresu literatury, krytyki literackiej oraz teorii tekstu, oprócz tego jest redaktorem kilku książek zbiorowych i ponad 200 artykułów naukowych, popularnonaukowych, krytycznoliterackich, esejów, szkiców, pisze i publikuje również poezję i prozę artystyczną. Współpracownik wielu pism naukowych, kulturalnych i literackich (m.in.: ?Przegląd Filozoficzno-Literacki?, ?Topos?, ?Śląsk?). Ostatnio wydał tom poetycki "Da. Teksty wierszowane" (Sopot 2011) i książkę krytycznoliteracką "Do-prawdy? Studia i szkice o literaturze najnowszej" (Opole 2012).

Publikacja: Wtorek, 26 lutego 2013r. godz.:10:00.