Tylko sześć pór roku

Dnia 25 marca bieżącego roku o godz. 11:00 w Muzeum Ziemi Prudnickiej (Arsenał przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku) otwarta zostanie wystawa prac plastycznych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku pod hasłem ?Tylko sześć pór roku?.

Zaprezentowanych zostanie ok.100 prac, wykonanych przez wychowanków ośrodka rozmaitymi technikami w latach 2002-2013. Znajdziemy tu rysunek oraz malarstwo, mozaikę, kolaż, ceramikę. Będą to wytwory archiwalne i stosunkowo niedawno wykonane, często przez te same osoby ? niektóre obecnie są już absolwentami i nie mają kontaktu z ośrodkiem, inne ? nadal są wychowankami SOSW i twórczość ich w widoczny sposób ewoluowała.

Celem wystawy jest przybliżenie środowisku lokalnemu twórczości osób niepełnosprawnych, a przez to krzewienie postawy akceptacji i tolerancji wobec nich.

Ekspozycja adresowana jest nie tylko do lokalnego odbiorcy, ale również do wychowanków poszczególnych typów szkół i przedszkoli oraz instytucji zajmujących się problematyką funkcjonowania osób z niepełnosprawnością. Mile widziani będą także absolwenci SOSW oraz osoby z ich najbliższego otoczenia.

Monika Niklasińska-Śliwa
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Prudniku.

Publikacja: Poniedziałek, 18 marca 2013r. godz.:13:12.