Zapraszamy do oglądania wystawy Piotra Romińskiego.

Na dziedzińcu budynku Arsenału przy ul. Bolesława Chrobrego 5 otwarto wystawę prac ceramicznych wykładowcy ASP we Wrocławiu Piotra Romińskiego. Ekspozycja czynna jest do 15 marca 2013 r.

Na wystawie pt. ?Terra Nova? widz znajdzie się w bardzo uporządkowanej przestrzeni pełnej abstrakcji, ale jednocześnie bliskiej naturze. Ceramiczne rzeźby o geometrycznych kształtach i szorstkiej fakturze są niezwykle dekoracyjne i efektowne, symbolizujące dążenie człowieka do doskonałości ?Chęć człowieka do ciągłego dążenia do ideału ? ciągły pęd ku górze, żeby zajść coraz dalej, wyżej ? (cykle ?Terra?, ?Droga?, ?Miasto?).

Wernisaż dzieł artysty urodzonego w Nysie miał miejsce 15 lutego 2013 r. Wśród licznie przybyłych gości pojawili się m.in. : członek Zarządu Województwa Opolskiego Barbara Kamińska, burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych, wiceburmistrz Stanisław Hawron, dyrektor POK Ryszard Grajek oraz goście z Czech: kierownik Muzeum Miejskiego w Krnowie Ivava Zajícová oraz Lenka Vaňková MIKS Krnov.

Publikacja: Czwartek, 21 lutego 2013r. godz.:11:26.