Działalność Muzeum Ziemi Prudnickiej w latach 1999-2012

W poniedziałek 29 października w Arsenale odbyło się otwarcie wystawy projektów zaproszeń wykonanych w latach 1999-2012 przez prudnickie muzeum. Wystawa w nietypowy sposób przedstawia działalność muzeum na przestrzeni ostatnich 13 lat.

Podczas wernisażu Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej Urszula Rzepiela dziękowała wszystkim dobrodziejom i sympatykom muzeum za wsparcie i uczestniczenie w życiu kulturalnym naszego miasta. Było to ostatnie spotkanie Urszuli Rzepieli w roli dyrektora, która odchodzi na emeryturę.

W trakcie spotkania wielu gości gratulowało Urszuli Rzepieli jej wkładu w rozwój placówki.

Dowody uznania za znaczące dokonania przekazali m.in. :

Janina Okrągły Posłanka na Sejm RP VII kadencji, w imieniu Marszałka Województwa Opolskiego Janusz Wójcik Dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, Maria Burian Dyrektor Regionalnego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Opolu , dr Violetta Rezler-Wasielewska Dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, Jarosław Gałęza Dyrektor Muzeum Wsi Opolskiej, Małgorzata Radziewicz Dyrektor Muzeum w Nysie, Aleksander Devosgues-Cuber Dyrektor Muzeum Regionalnego w Głogówku, Adam Harkawy Galeria PoloniaArt w Katowicach

oraz wielu prudniczan:

Grażyna Drohomirecka, Piotr Kulczyk, Zbigniew Małek, Ludwika Olszewska, Wojciech Ossoliński, Stanisława Śliwińska, Zbigniew Zagłoba-Zygler, w imieniu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku Anna Licznar i Anna Zakowicz.

Warto przypomnieć, że w trakcie pracy Urszuli Rzepieli muzeum zorganizowało 170 wystaw, 145 spotkań i koncertów, wydało 4 książki i 6 zeszytów a muzealne zbiory powiększyły się, głównie w wyniku darowizn, o 600 zabytków, 14 157 pomocy muzealnych, 1 085 książek, 1 465 wydawnictw, 81 dzieł sztuki współczesnej. Dokonano także remontu Arsenału oraz powrócono do dawnego zamkniętego układu urbanistycznego z atrakcyjnym przeszklonym dziedzińcem i wejściem od strony średniowiecznych baszt.

Publikacja: Wtorek, 6 listopada 2012r. godz.:09:23.