Mój rodzinny zabytek

Ogłaszamy konkurs skierowany do dzieci i młodzieży  (Kategoria 1 – uczniowie klas IV-VIII, Kategoria II – uczniowie  szkół ponadpodstawowych) pod nazwą „Mój rodzinny zabytek”.

Oto zasady:

Krok 1 - wprowadzenie.
W wielu domach znajdują się stare przedmioty posiadające dużą wartość dla właściciela. Nie chodzi tu o wartość materialną, ale przede wszystkim sentymentalną. Przedmioty te związane są często z rodzinnymi historiami, budzą wspomnienia o ludziach i wydarzeniach oraz skłaniają do opowiadań na temat naszych przodków i rodzinnych losów.
Dowiedz się, czy w Twojej rodzinie są przedmioty z historią i weź udział w konkursie!

Na początku przeczytaj poniższą definicję zabytku rodzinnego. Jest to zmodyfikowana ogólna definicja zabytku przygotowana na cele konkursu.

ZABYTEK RODZINNY – dowolny przedmiot (także jego części lub grupa) będący dziełem człowieka lub związany z jego działalnością i stanowiący świadectwo historii rodziny bądź ważnego zdarzenia, którego zachowanie leży w interesie rodziny ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową.

Porozmawiaj z najbliższymi osobami i sprawdź, czy w Twoim domu lub najbliższej okolicy jest przedmiot, który z jakichś powodów jest ważny dla Twojej rodziny i posiada ciekawą historię. To może być dowolna rzecz: stara książka, zdjęcie, obraz, element garderoby a nawet budynki, budowle, maszyny i pojazdy!

Krok 2 – opisz Swój rodzinny Zabytek!
Wykonaj zdjęcie wybranej rzeczy i napisz (samodzielnie lub z pomocą kogoś z rodziny) kilka zdań na temat sfotografowanego przedmiotu. Tekst powinien zawierać krótki opis zabytku rodzinnego (co to za rzecz, ile może mieć lat), historię związaną z przedmiotem i informację dlaczego obiekt jest ważny dla Twojej rodziny.
Poinformuj osoby, z którymi będziesz rozmawiać na temat rodzinnego zabytku, że bierzesz udział w konkursie i wykorzystasz zdobyte informacje w opisie!

Krok 3 – wyślij e-mail do muzeum!
Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą mailową na adres biuro@muzeumprudnik.pl
Wiadomość powinna zawierać opis, o którym mowa w Kroku 2 oraz następujące załączniki:
•    maksymalnie 3 fotografie;
•    skan wypełnionego formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 2);

Ważne: Jeśli nie jesteś osobą pełnoletnią Formularz zgłoszeniowy i Zgodę musi podpisać Twój opiekun prawny! Poproś swojego opiekuna prawnego o zapoznanie się z Regulaminem.
Zgłoszenia przyjmowane są do 13 lutego 2022 r.

Niniejszy tekst stanowi załącznik nr 1 Regulaminu konkursu „Mój rodzinny zabytek”.
Konkurs realizowany w ramach akcji Gminy Prudnik pn. „Ferie w Prudniku”.
Organizator: Muzeum Ziemi Prudnickiej

Regulamin_konkursu.pdf

Zalacznik_nr_2_FORMULARZ_1.pdf

Publikacja: Niedziela, 30 stycznia 2022r. godz.:09:50.