Malowana porcelana opolska

Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na otwarcie wystawy ręcznie malowanej porcelany opolskiej, które odbędzie się 11 maja 2018 roku o godzinie 18:00 w budynku Centrum Tradycji Tkackich, przy ul. Królowej Jadwigi 23.

Na ekspozycji będzie można podziwiać kunsztownie zdobione, wielobarwne oraz jednokolorowe komplety obiadowe i śniadaniowe, wazony, filiżanki i inne rozmaite formy. Opolska porcelana dzięki swojej praktyczności oraz pięknym zdobieniom ornamentami roślinnymi, przeniesionymi z charakterystycznych dla regionu kroszonek, stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i pożądanych wytworów regionalnych.

Otwarcie wystawy będzie połączone z ciekawym pokazem malowania motywów  opolskich na żywo, prowadzony przez twórczynię ludową Agnieszkę Okos.

Ekspozycję będzie można oglądać do 22 czerwca 2018 r.

Wystawa ze zbiorów Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.

Ewa Giemza

Publikacja: Środa, 25 kwietnia 2018r. godz.:14:22.