Otwarcie tarasu widokowego na Wieży Katowskiej

Zapraszamy na otwarcie tarasu widokowego znajdującego się na szczycie Wieży Katowskiej.
Niedziela 9 listopada godzina 13:00.
Muzeum Ziemi Prudnickiej (Arsenał) przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku.

Do zwiedzania zapraszają organizatorzy:

• Burmistrz Prudnika
  • Muzeum Ziemi Prudnickiej

Prace rewitalizacyjne wież Muzeum Ziemi Prudnickiej w Prudniku zostały ukończone. Widoczne są spore zmiany w panoramie Arsenału, siedziby głównej muzeum. Dla części prudniczan i turystów, którzy byli przyzwyczajeni do dawnego wyglądu, nowy wizerunek wież może być sporym zaskoczeniem, albowiem remont nie oznaczał tylko poprawy ich wyglądu (takiego wyglądu, do jakiego przywykliśmy), ale w przypadku Wieży Katowskiej rewitalizacja zakończyła się zupełnie nowym wyglądem wieży. Wieża Katowska została podniesiona, na zwieńczeniu otrzymała blankowanie (krenelaż) oraz hełm szpiczasty. Jednocześnie wieża ta zostanie udostępniona zwiedzającym. Na szczycie na szczycie znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Prudnika. Nie zmieniła się w swoim wyglądzie natomiast Mała Wieża, w której wykonano nową więźbę dachową i pokrycie dachu oraz uzupełniono brakujące i mocno uszkodzone upływem czasu cegły.

Publikacja: Wtorek, 4 listopada 2014r. godz.:11:18.