Trzy źródła ? jedno miasto

Prudnik, miasto pograniczne, które przez okres swojego rozwoju kształtowało swą wielobarwną tożsamość, czerpiąc ze źródeł trzech kultur i trzech wyznań, dziś ma już swą prawie 760 ? letnią historię. Mówiąc o dziejach Prudnika nie sposób pominąć którejkolwiek z kultur.

O złożoności dziejów świadczą relikty życia prywatnego, zawodowego oraz duchowego dawnych prudniczan. Spojrzenie wielopłaszczyznowe na historię miasta poprzez wielkie dzieła materialne znanych synów Prudnika obrazuje nam fenomen wielokulturowości miasta i jego mieszkańców.

Przybliżając tę bogatą tożsamość, która stała się podstawą do budowania współczesnego oblicza miasta, w piątek 13 września 2013 r. o godz. 18:00 otwarta zostanie wystawa stała na temat historii Prudnika pt. ?Trzy źródła ? jedno miasto?.

14 września (sobota) na ekspozycję wstęp wolny!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Prudnika. Patroni medialni: TVP Opole, Tygodnik Prudnicki.

Przedsięwzięcie włączone w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 ?Nie od razu Polskę zbudowano?.

ObrazObraz

Publikacja: Wtorek, 27 sierpnia 2013r. godz.:22:45.