Rozbudowa zbiorów muzealnych

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Muzeum Ziemi Prudnickiej otrzymało dofinansowanie na zakup kolekcji 336 kart pocztowych z widokami Prudnika, zarówno ogólnymi, jak i wizerunkami poszczególnych obiektów, oraz kilku kart okolicznościowych, związanych z wydarzeniami, które miały miejsce w naszym mieście. Pocztówki z końca XIX w. i I połowy XX w. stanowią cenny materiał ikonograficzny pozwalający zgłębiać historię miasta oraz badać jego przemiany.

Zbiór kart pocztowych zostanie zakupiony od znanej prudnickiej kolekcjonerki Sylwii Seyler-Biernackiej.

Zadanie: Zakup kolekcji 336 kart pocztowych z Prudnika i okolic
Zakup dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów pn. Rozbudowa zbiorów muzealnych.

Program własny Narodowego Instytutu Muzeów pn. Rozbudowa zbiorów muzealnych realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem strategicznym programu jest wsparcie finansowe muzeów w systematycznym powiększaniu i uzupełnianiu gromadzonych kolekcji muzealnych.

Publikacja: Wtorek, 1 października 2024r. godz.:11:53.