Do 30 września można oglądać wystawę ?SZTUKA DAREM BOŻYM?.

Civitas Christiana i Muzeum Ziemi Prudnickiej zorganizowały w Centrum Tradycji Tkackich wystawę pt. ?SZTUKA DAREM BOŻYM?, na której prezentowano prace wykonane techniką haftu krzyżykowego i gobelinowego. Podczas otwarcia wystawy głos zabrał przewodniczący Civitas Christiana w Opolu Tadeusz Staszczak. O hafcie i Stowarzyszeniu ?Bahamarze? z Brzegu opowiadała Ewa Rubisz, natomiast Ryszard Kwiatkowski ze Stowarzyszenia Civitas Christiana rozmawiał o symbolice wizerunku Matki Boskiej na obrazach i pracach tkackich.

Na wystawie prezentowane są prace Stowarzyszenia ?Bahamarze? z Brzegu oraz prudniczan: Aleksandry Skarbek, Józefy Szpytko, Sylwii Szymańskiej-Seyler i Józefa Kmiecika.

Ekspozycję można oglądać w Centrum Tradycji Tkackich przy ul. Królowej Jadwigi 23 do 30 września 2012 r.

Publikacja: Piątek, 21 września 2012r. godz.:20:37.