Prudnickie smaczki

Zapraszamy do oglądania wystawy pt. „Prudnickie smaczki” oraz zwiedzania prudnickiego muzeum! Tematem czasowej ekspozycji przygotowanej w ramach EDD będą ciekawostki związane z miastem i okolicą.

„Smaki Dziedzictwa” - tegoroczne hasło Europejskich Dni Dziedzictwa zwraca naszą uwagę na rzeczy z pozoru drobne i raczej nie znajdujące miejsca na kartach historycznych ksiąg. W nich opowiada się o polityce, bitwach, dziejach wybitnych rodów i osób, wielkich przedsięwzięciach i znaczących budowlach. A przecież wszyscy doskonale wiemy, że życie składa się w większości z rzeczy i sytuacji prozaicznych, codziennych, zwykłych. Takie było również życie dawnych prudniczan, ale mimo tego, że składało się z wielu codziennych sytuacji uregulowanych surowym zwyczajem i prawem to było także barwne i urozmaicone. W ramach tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa przygotowujemy – nie tylko kulinarne – prudnickie sma(cz)ki wyszukane w starych przekazach. Sięgając do ciekawostek z życia dawnego Prudnika i jego mieszkańców, przyjrzyjmy się więc zwyczajom, przesądom, zapomnianym zawodom i miejscom…

Sobota, 18 września 2021 r. godz. 11:00-16:00
Arsenał- główna siedziba Muzeum Ziemi Prudnickiej przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku
Wstęp wolny!

Zachęcamy do odwiedzenia strony edd.nid.pl, na której opublikowane są wszystkie wydarzenia związane w EDD. Sprawdź, co będzie się działo w naszym regionie i skorzystaj z szerokiego wachlarza atrakcji kulturalnych i edukacyjnych.

Obraz:

Publikacja: Środa, 8 września 2021r. godz.:13:04.

Inne aktualności dodane w tym samym czasie:

Powrót do wyboru aktualności