Moja droga – Europejskie Dni Dziedzictwa

Sprawdź, co będzie się działo w Prudniku i województwie opolskim w ramach tegorocznego święto zabytków! Pełna lista wrześniowych wydarzeń w informatorze do pobrania na:

Informator EDD

Krótka zapowiedź tego, co będzie się działo w Prudniku i okolicy:

• 9-29 września 2020 - Moja droga - cykl artykułów w Tygodniku Prudnickim (organizatorzy: Muzeum Ziemi Prudnickiej, Tygodnik Prudnicki);
  • 12 września 2020 - publikacja filmu pt. Filip Robota – życiowe drogi patrioty z Ziemi Prudnickiej (organizatorzy: Muzeum Ziemi Prudnickiej, Towarzystwo Historyczne Ziemi Prudnickiej, Gminny Ośrodek Kultury w Lubrzy, Tygodnik Prudnicki, Wave Art Studio);
  • 19 września 2020 - promocja publikacji pt. Hermann Joseph Hübner (1872-1934) - zapomniany prudnicki proboszcz (organizatorzy: Muzeum Ziemi Prudnickiej, Narodowy Instytut Dziedzictwa);
  • 20 września 2020 - publikacja filmu pt. Wyszli stąd, podążali różnymi drogami (organizatorzy: Stowarzyszenie Odnowa Wsi Biedrzychowice – Muzeum Wiejskie Farska Stodoła w Biedrzychowicach, Muzeum Ziemi Prudnickiej).

Szczegółowe informacje niebawem na naszej stronie internetowej i profilach społecznościowych.

Europejskie Dni Dziedzictwa (EDD), to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. Więcej informacji na:

edd.nid.pl

Publikacja: Poniedziałek, 24 sierpnia 2020r. godz.:10:31.