Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej serdecznie zaprasza na otwarcie stałej wystawy

SPOJRZENIE PRZEZ GARDINKĘ WIELOKULTUROWOŚĆ GÓRNEGO ŚLĄSKA NA PRZYKŁADZIE ZIEMI PRUDNICKIEJ

9 września 2016 r. (piątek) godz. 19:00
Arsenał przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku

Celem wystawy „Spojrzenie przez gardinkę. Wielokulturowość Górnego Śląska na przykładzie Ziemi Prudnickiej” jest ukazanie wielokulturowości wsi Ziemi Prudnickiej poprzez przedstawienie zróżnicowanego i bogatego dziedzictwa zachowanego w zwyczajach, kuchni, strojach i wyposażeniu domostw.  Na wystawie zaprezentowano przedmioty związane z wyposażeniem śląskiej kuchni, sprzęty z gospodarstw domowych z lat 1920-1960 oraz stroje śląskie z końca XIX i z I połowy XX w. Ekspozycja nawiązuje do 3 elementów śląskiego domu: lauby (ganku), kuchni oraz komory.  W ostatnim pomieszczeniu zorganizowano izdebkę na ancug, w którym  zaprezentowano kobiece stroje śląskie oraz przedmioty związane z praniem, prasowaniem i maglowaniem.

Publikacja: Poniedziałek, 29 sierpnia 2016r. godz.:17:39.