Eduko 2016-2018

Zapraszamy osoby fizyczne oraz podmioty instytucjonalne działające w obszarze edukacji i kultury na spotkanie dotyczące m.in. możliwości  pozyskiwania środków na działania związane z kulturą i edukacją. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne!

Poniedziałek 13 czerwca 2016 r. godz. 10:00

Centrum Tradycji Tkackich przy ul. Królowej Jadwigi 23 w Prudniku

Ważna informacja: uczestnictwo w przynajmniej jednym z cykli szkoleń jest niezbędne do udziału w konkursie na realizację zadań w ramach projektu Eduko 2016-2018.

Celem Projektu jest wzmocnienie roli edukacji kulturowej w woj. opolskim, z uwzględnieniem jego specyficznych uwarunkowań kulturowych  i społecznych.

Projekt zakłada:

• stworzenie platformy faktycznej współpracy (merytorycznej, organizacyjnej i finansowej) pomiędzy sferami kultury i edukacji (zarówno formalnymi, jak i nieformalnymi) oraz władzami samorządowymi,
  • pogłębienie współpracy osób zajmujących się animacją i edukacją kulturową,
  • wzmacnianie edukacji ustawicznej w sektorze edukacji kulturowej, w szczególności wśród dzieci i młodzieży,
  • zintegrowanie lokalnych podmiotów, działających w obszarze edukacji kulturowej,
  • propagowanie wdrażania różnorodnych form edukacji kulturowej,
  • zbudowanie komplementarnej oferty edukacyjno-kulturalnej woj. opolskiego,
  • prowadzenie wspólnych kampanii informacyjno-promocyjnych.

Działania te, poprzedzone zostaną diagnozą regionalnego środowiska, zajmującego się edukacją kulturową, przeprowadzoną przez kadrę naukową Uniwersytetu Opolskiego.

Projekt będzie realizowany na terenie całego województwa opolskiego.

Siedziba operatora regionalnego mieści się w Opolu,

ul. św. Wojciecha 13 – budynek Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. tel. 77 443-17-56

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura oraz Województwa Opolskiego.

Publikacja: Czwartek, 9 czerwca 2016r. godz.:15:55.