77 x Osiecka

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Entropia Słowa, Audio Cast oraz Muzeum Ziemi Prudnickiej zapraszają na wystawę 77 x Osiecka.

Na ekspozycję składają się nagrania najpiękniejszych wierszy Agnieszki Osieckiej oraz fotografie polskich aktorów i przyjaciół poetki.

Wśród lektorów, którzy nagrali poezję Agnieszki Osieckiej, znaleźli się m.in. Krystyna Czubówna, Grzegorz Miecugow, Artur Barciś, Olga Bończyk, Matylda, Maciej i Mateusz Damięccy, Arkadiusz Janiczek, Edyta Jungowska, Iza Kuna, Piotr Machalica, Rafał Maćkowiak, Maciej Orłoś, Tomasz Raczek, Magda Umer, Maryla Rodowicz, Krystyna Janda, czy Agata i Daniel Passent. W tym gronie znaleźli się także aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu – Aleksandra Cwen, Grażyna Misiorowska, Judyta Paradzińska, Mirosław Bednarek, Maciej Namysło i Leszek Malec.
Każdy z nagranych deklamujących poezję Osieckiej został  sfotografowany podczas rejestrowania dźwięku. Nagrania oraz zdjęcia będzie można odsłuchiwać i oglądać dzięki specjalnie zaprojektowanym tablicom, ma których zamontowano urządzenia mp3.
Autorem fotografii i nagrań jest Przemek Gorlas.

Wernisaż odbędzie się w piątek 8 kwietnia 2016 r.
Początek o godz. 18:00.
Arsenał przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku.

Wystawę będzie można oglądać do 28 kwietnia 2016 r.
Wstęp wolny!

Publikacja: Piątek, 25 marca 2016r. godz.:10:55.