Walory przyrodnicze polsko-czeskiego pogranicza

Obszar polsko-czeskiego pogranicza to nie tylko ciekawa historia i cenne zabytki, to również wspaniała przyroda. Dzięki wystawie ?Ochrona przyrody - Wspólna sprawa?, prezentowanej w prudnickim muzeum, powstała możliwość bliższego poznania walorów przyrodniczych m.in. Gór Opawskich, obszaru Góry św. Anny, Stobrawskiego Parku Krajobrazowego czy czeskich Jesioników. Na ekspozycji prezentowane są eksponaty taksydermiczne (zwierzęta ) oraz zdjęcia najciekawszych gatunków roślin i zwierząt z regionu. Wszystkie zagadnienia opisane w sposób zwięzły i przystępny dla dzieci i młodzieży w każdym wieku.

Zachęcamy grupy szkolne do zwiedzania wystawy, która prezentowana jest w Arsenale przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku do 5 czerwca 2015 r.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny! Zorganizowane grupy szkolne prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu.

Organizatorzy:
AOPK ČR - Správa CHKO Jeseníky, Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych i Muzeum Ziemi Prudnickiej.

Wystawa jest realizowana w ramach projektu czesko-polskiego.

Publikacja: Piątek, 17 kwietnia 2015r. godz.:19:12.