Wirtualne Oblicze Kultur

Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na promocję strony internetowej, na której prezentowane są zdigitalizowane zbiory muzeów polsko-czeskiego pogranicza.

21 listopada 2014 (piątek) godz. 18:00, Arsenał przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku.

Wortal powstał w ramach projektu Wirtualne Oblicze Kultur współfinansowanego ze środków Wieloletniego Programu Rządowego Kultura +, priorytet Digitalizacja.

Celem zadania WOK jest digitalizacja i udostępnienie zasobów kultury i dziedzictwa polsko-czeskiego pogranicza. Jednym z efektów zadania jest strona internetowa, na której opublikowano zdigitalizowane zbiory. Wśród prezentowanych okazów na szczególną uwagę zasługuje kolekcja wzorników produktów tekstylnych pochodzących z fabryki rodziny Fränkel i Pinkus - posesorów jednej z największych wytwórni tekstylnych w Europie, której wyroby znajdowały się na Titanicu. Wzorniki z zasobów prudnickiego muzeum należą do najcenniejszych tego typu zbiorów w Polsce.

Zadanie WOK jest przedsięwzięciem otwartym. Do projektu włączyły się już instytucje z kraju i zagranicy, m.in. Muzeum Ostrawskie (Czechy), Muzeum w Krnovie (Czechy), Muzeum w Wodzisławiu Śląskim oraz Muzeum Regionalne w Głogówku.

Zachęcamy do internetowej eksploracji skarbów, również tych ukrytych na co dzień w muzealnych magazynach!

Publikacja: Czwartek, 13 listopada 2014r. godz.:14:23.