Dni Otwarte w Centrum Tradycji Tkackich

Z okazji X rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej Muzeum Ziemi Prudnickiej organizuje w niedzielę 4 maja 2014 r. ?Dni Otwarte w Centrum Tradycji Tkackich? przy ul. Królowej Jadwigi 23 w Prudniku.

Program:

• 10:00 ? 15:00
    Pokaz tkania gobelinów i kilimów.
  • 10:00 ? 15:00
    Zwiedzanie ekspozycji poświęconej fabrykanckiej rodzinie Fränkel i Pinkus , przedwojennej fabryce S. Fränkel oraz powojennemu Zakładowi Przemysłu Bawełnianego FROTEX.
  • 10:00 ? 15:00
    Prezentacja efektów polsko-czeskiego programu ?Tradycje tkackie Prudnika i Krnova? realizowanego ze środków Unii Europejskiej. W ramach zadania zrealizowano warsztaty pogranicza, na których młodzież z Prudnika i Krnova razem kultywowała włókiennicze tradycje obu miast.
  • 10:00 ? 15:00
    Prezentacja plansz obrazujących stan obiektu Centrum Tradycji Tkackich przed inwestycją realizowaną dzięki wykorzystaniu funduszy Unii Europejskiej.
  • 15:00
    Otwarcie międzynarodowej wystawy ?Koncepcja rewitalizacji terenów i obiektów po byłej fabryce Frotex?. Na ekspozycji prezentowane będą prace studentów architektury powstałe w ramach międzynarodowych warsztatów ConsArch 3

W programie prelekcje:

• dra inż. arch. Konrada Dobrowolskiego, PWSZ w Nysie,
  • mgra inż. arch. Jerzego Stępnia, Urząd Miejski w Prudniku.

Organizatorzy: PWSZ w Nysie, Muzeum Ziemi Prudnickiej, Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik

Na tę okazję również Prudnicki Ośrodek Kultury, Schronisko Młodzieżowe, OSiR i prudnickie Inkubatory Przedsiębiorczości przygotowały szereg atrakcji. Szczegółowy program dostępny na plakacie.

Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Publikacja: Czwartek, 24 kwietnia 2014r. godz.:16:57.