Galeria sztuki

Galeria POD 2 BASZTAMI jest miejscem eksponowania sztuki artystów z Polski i zagranicy. W zbiorach Muzeum Ziemi Prudnickiej najliczniej prezentowane są dzieła znanej malarki i pisarki Hanny Bakuły. Prudnicka kolekcja obrazów olejnych, pasteli, akwareli oraz prac ceramicznych jest największym zbiorem dzieł artystki w Polsce. Hanna Bakuła nie ogranicza się jedynie do twórczości malarskiej, również pisze książki, felietony publikowane w ogólnopolskich mediach, projektuje, udziela się charytatywnie. Pastelowe portrety tej nagradzanej wielokrotnie artystki przez wielu krytyków porównywane są do twórczości Witkacego, stąd też nazywana jest ?Witkacym w spódnicy?.

W zasobach Muzeum znajdują się również prace innych znamienitych twórców, takich jak Marian Bietkowski, Joanna Brześcińska, Reinhard Bultmann, Michał Cuber, Jerzy Dmitruk, Eugeniusz Gerlach, Hubert Globisch, Krystyna i Jerzy Górowie, Janina Jarosz - Walczak, Stanisław Kajuk, Jerzy Kapłański, Jan Koloczek, Charlotte McGinnis, Marian Molenda, Piotr Myszyński, Marek Paprocki, Krzysztof Pasztuła, Stanisław Petertil, Wit Pichurski, Bolesław Polnar, Stanisław Próchniski, Piotr Romiński, Krzysztof Rozpondek, Anna Maria Rusinek, Anna Maria Rusinek, Krystyna Sobczak, Albert Strzewiczek, , Edward Syty, Edward Szczapow, Lidia Sztwietnia, Jolanta Tacakiewicz, Alojzy Wierzgoń, Beata Wiewiórka, Bogusław Wład i wielu innych.

Publikacja: Czwartek, 12 marca 2015r. godz.:17:31.

Inne aktualności dodane w tym samym czasie:

Powrót do wyboru wystawy