Popołudniowe warsztaty pisankarskie

W poniedziałek 3 kwietnia o godz. 17.00 w Arsenale odbędą się warsztaty pisankarskie, które poprowadzi pani Helena Wojtasik. Liczba miejsc ograniczona, zapisy przyjmowane są telefonicznie: 77 4068060, opłata wynosi 20 zł od osoby. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z jej wiedzy i umiejętności!

Helena Wojtasik jako samouk doszła do perfekcji w ozdabianiu jajek techniką batikową. Od 1996 roku bierze udział w konkursach kroszonkarskich w Muzeum Wsi Opolskiej. Jest również współorganizatorką konkursów wojewódzkich na najpiękniejszą pisankę. Sama zdobyła w konkursach wiele nagród i wyróżnień. Na spotkaniu w Prudniku chciałaby nam pokazać prezentację o rodzimych tradycjach. Jest prezeską Stowarzyszenia Twórczyń Ludowych oraz dyrektorką tułowickiego domu kultury.

Publikacja: Piątek, 17 marca 2023r. godz.:11:45.