Między dobra nockami - spotkanie z Wojciechem Ossolińskim

Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na spotkanie w ramach muzealnych pogadanek z prudnickim poetą Wojciechem Ossolińskim. Pogadanka odbędzie się w środę 26 października 2022 roku o godzinie 18:00 w Centrum Tradycji Tkackich, ul. Królowej Jadwigi 23.

Poeta przedstawi swój najnowszy tomik wierszy pt. Między dobra nockami. Wiele z wierszy nawiązuje do znanych szerzej utworów innych poetów i często poruszają tematykę historyczną oraz polskie mity i stereotypy. Nie szczędzi przy tym dosadnego języka i zaskakujących puent – od tytułu tomiku poczynając, w którym roi się od motywu „nocki”. A między rozdziałami pojawia się postać podobna do barona von Münchhausena …

Dwóch autorów z różnej perspektywy próbuje ująć fenomen pamięci. Marek Grzyb dotyka intymnych stref osobistej egzystencji, jednakże nie tylko odtwarza dawno minione fakty, lecz próbuje układać strzępy wspomnień podług nowego porządku, tworząc tym samym nieistniejące, hipotetyczne narracje. Piotr Komorowski ujmuje problem z perspektywy globalnej, nawiązując do ekstremalnego doświadczenia XX wieku – kwestii zorganizowanego ludobójstwa.

Obraz:

Publikacja: Poniedziałek, 17 października 2022r. godz.:11:34.

Inne aktualności dodane w tym samym czasie:

Powrót do wyboru aktualności