Film „Opolskie frykasy, czyli specjały na świąteczny stół”

Boże Narodzenie to czas, w którym najpełniej widać naszą chęć do powrotu do tradycji, szczególnie tych kulinarnych i kolędniczych. Nawiązując do bogatego dziedzictwa regionu Stowarzyszenie „Odnowa Wsi Biedrzychowice”, Muzeum Ziemi Prudnickiej i Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej przygotowały dla Państwa niespodziankę.

Zachęcamy do obejrzenia filmu zainspirowanego książką pt. „Śląski tygiel kulinarny”. Opublikowanym nagraniem pragniemy wzbudzić w Państwu choć odrobinę radości i ciepła z Narodzenia Pańskiego. Pomóc w tym mają m.in. bożonarodzeniowe wspomnienia znanej regionalistki z Biedrzychowic Pani Róży Zgorzelskiej. Joanna Cebula z Muzeum Ziemi Prudnickiej zachęca do przygotowania wspaniałych pierników. W świąteczny klimat wprowadza nas duet - Natalia Rygiel i Olivier Gryc – śpiewający starą kolędę ze śpiewnika Karola Miarki.

Zadanie pn. „Opolskie frykasy, czyli specjały na świąteczny stół” jest  współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Publikacja: Środa, 23 grudnia 2020r. godz.:14:21.