Lekcja muzealna o tematyce obozowej

Dostępna w Muzeum Ziemi Prudnickiej w Arsenale przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku do 30 czerwca 2020 r. wystawa pt. „Tu są żywi, ale już umarli. Rzeczywistość obozowa na przykładzie losów Wacława Surowieckiego” jest podstawą lekcji muzealnych o tematyce obozowej. Zapraszamy uczniów od klasy 5 szkoły podstawowej do poznania opresyjnego systemu nazistowskich obozów na przykładzie konkretnych osób – ofiar zbrodniczej machiny wyniszczania ludzi.

Koszt lekcji muzealnej wynosi 50 zł od grupy.

Informacje i zapisy: tel. 77 406 80 60 lub osobiście w Arsenale przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku.

AKTUALIZACJA:

Informujemy, że w związku z podjęciem kroków mających na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV-2, decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Burmistrza Prudnika obiekty Muzeum Ziemi Prudnickiej (Arsenał, Centrum Tradycji Tkackich oraz Wieża Woka) nie będą udostępniane zwiedzającym.

W związku z powyższym:

• zwiedzanie wystaw stałych i czasowych zostaje wstrzymane od 12 marca do odwołania;
  • zaplanowane warsztaty, lekcje muzealne oraz pozostałe wydarzenia zostają zawieszone od 12 marca do odwołania.

Publikacja: Poniedziałek, 2 marca 2020r. godz.:13:03.