Noc Muzeów

Zapraszamy na kolejną już NOC MUZEÓW w Muzeum Ziemi Prudnickiej. Impreza odbędzie się w piątek 17 maja 2019 r., start godzina 17:00.

W programie przewidzieliśmy atrakcje dla całej rodziny, m.in. prezentacje dawnych europejskich sztuk walki, możliwość przymierzenia elementów zbroi z okresu średniowiecza oraz zapoznania się z życiem dawnych Słowian i Wikingów. Pokażemy również skarby archeologiczne  pozyskane z  badań prowadzonych przy Wieży Woka oraz przedstawimy ciekawostki historyczne na temat prudnickiego zamku. Udostępniona zostanie  Wieża Katowska wraz z wystawą dawnej broni. Przy tej okazji odbywać się będzie projekcja filmu "Pamięć jest kluczem" zrealizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundację Ad Artis w ramach projektu Muzeum Utracone. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 22.

Arsenał przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku.

Wstęp wolny!

Organizatorzy:

• Muzeum Ziemi Prudnickiej
  • Polski Instytut Rekonstrukcji Historycznych
  • Grupa Rekonstrukcji Historycznych Wiwern
  • Nadleśnictwo Prudnik

Publikacja: Wtorek, 7 maja 2019r. godz.:10:26.