"Zaćmienie" - malarstwo Magdaleny Łazar-Massier

Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na otwarcie wystawy prac Magdaleny Łazar-Massier pt. „Zaćmienie”, które odbędzie się w piątek 15 marca 2019 r. o godz. 18:00 w Arsenale przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku

Magdalena Łazar-Massier

jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wyraża się w malarstwie, rysunku i artwideo, a od kilku lat w śpiewie, czyli kolejnej artystycznej przestrzeni "malowanej" dźwiękami i słowami. Oswaja przedmioty bawiąc się nimi, sprawdzając je na płaszczyznach, w kolorach i w sobie, eksperymentując i poszukując, broniąc się przed powtarzalnością i schematami. Maluje portrety, zajmuje się malarstwem ściennym. Uczestniczyła w międzynarodowych i ogólnopolskich wystawach indywidualnych i zbiorowych: "Niepodległa. Piórem i pędzlem malowana Polska moja i Twoja" (Zielona Góra), Interferenzen/Interferencje (Berlin/Warszawa), Videoholika (Warna), Biennale Sztuki Mediów WroCenter (Wrocław), Triennale Sztuki Sakrum w Częstochowie, Bienale Twórczości Plastycznej WP „ARS - Sieradz”. Jest laureatką wielu nagród. Jej prace prezentowane są w galeriach w kraju (m.in. BWA Zielona Góra, Muzeum Współczesne we Wrocławiu) i za granicą (Australia, Japonia, Niemcy). Jest członkinią ZPAP-u.

Publikacja: Piątek, 1 marca 2019r. godz.:10:01.